Indtrådt i valgperioden

Her finder du folketingsmedlemmer, som er indtrådt i Folketinget efter valget den 1. november 2022.

Nedlagt sit mandat den
2. november 2023
Indtrådt som medlem den
2. november 2023
Nedlagt sit mandat den
24. oktober 2023
Indtrådt som medlem den
24. oktober 2023
Nedlagt sit mandat den
13. juni 2023
Indtrådt som medlem den
13. juni 2023
Nedlagt sit mandat den
1. maj 2023
Indtrådt som medlem den
1. maj 2023
Nedlagt sit mandat den
24. november 2022
Indtrådt som medlem den
24. november 2022